Sub Menu contents

ERINEVAD INIMTÜÜBID

Tiibetlased jagavad inimesed 7-ks tüübiks. Tüübi määramine on suure tähtsusega. Selleks küsitletakse patsienti, jälgitakse tema emotsioone, meelt, keha, vaadatakse keelt ja katsutakse pulssi. Tüübist olenevalt valitakse teraapiad, nende tegemise intensiivsus, õlid ning jagatakse soovitusi toitumise ja eluviiside osas. See võimaldab säilitada 3 energia tasakaalu kehas ning läbi selle hea enesetunde.

Meis kõigis on erinevate tüüpide omadusi, kuid enamasti domineerivad kaks, näiteks meelelaad ühelt ja keha teiselt tüübilt.

Puhtaid tüüpe (kooslusega 50% 25% 25%) esineb väga harva, need on :

1.Tuule tüüp
Õblukese kehaehitusega, sale, võib esineda kergelt kühmus hoiak, õlad ees. Iseloomulikud tuule tüübile on ragisevad liigesed, kuiv nahk. Neile meeldib aktiivselt suhelda ja palju rääkida, hüpates ühelt teemalt teisele, neil on ebastabiilne meel (palju erinevaid mõtteid, ideid, muudavad kergesti meelt). Kalduvus muretseda. Aktiivsed väljapoole, puudub kannatlikkus ja keskendusvõime. Neile meeldib tegutseda, pidutseda, vaielda, võistelda, laulda, tantsida. Ekstravertne, emotsionaalne, seksuaalselt aktiivne. Magavad vähe, uni kerge ja pindmine. Kuna kulutab palju energiat, siis põhienergia ei ole tugev ja seetõttu on haigestudes ka terveneda raske. Ei talu külma ega tuult. Meeldivad maitsed: magus, hapu, kibe, vürtsine.

2.Sapi tüüp
Atleetlik, tugev kehaehitus, keskmist kasvu, nahk kollaka jumega, võivad olla pigmendilaigud. Kergesti hakkavad higistama. Ei lobise palju, kiire taipamisega, esinevad äkkvihahood, terava väljaütlemisega. Kehatemperatuur keskmisest kõrgem (pidevalt soe nahk). Väga motiveeritud ja sihikindlad. Neil on selged ja värvilised unenäod. Kergesti muutuvad näljaseks ja januseks. Seedeprobleeme esineb harva. Meeldivad maitsed: magus, kibe, segatud maitse. Meeldib külm toit-jook.

3.Lima tüüp
Kalduvus ülekaalulisusele, lõtv hoiak. Reeglina pikk kasv, tugev kehaehitus. Liigesed välja ei paista. Keha jahedapoolne. Nahk hele, kahvatu, pehme. Räägib vähe ja aeglaselt, laisk rääkima ja tegutsema. Heasüdamlik, salliv ja kannatlik. Ei lähe endast välja, ei ole emotsionaalne tüüp. Võib esineda hägune meel. Uni sügav, magab palju. Talub tühja kõhtu ja vaimset pinget. Kalduvus seedehäiretele. Meeldivad maitsed: vürtsine, hapu, kibe, segatud maitse. Meeldivad kuumad söögid-joogid.

Kaksiktüübid (40% 40% 20%) - siin on emotsionaalne ja füüsiline pool segatud:

4.Tuul+Sapp
Kehas ülekaalus sapp, meeles tuul. Meel stabiilne, keha kuum. Kaval, arukas. Võib esineda ka vastupidine variant.

5.Tuul+Lima
Kehas ülekaalus lima , meeles tuul. Ülekaaluline, räägib palju, meel ebastabiilne, palju mõtteid. Võib esineda ka vastupidi.

6.Lima+Sapp
Kehas ülekaalus sapp, meeles lima. Keha kuum, meel stabiilne ja kannatlik. Või vastupidi: kehas ülekaalus lima, meeles sapp. Sel juhul ülekaaluline, arukas, tark, uhke.

Kolme tüübi kombinatsioon (33% 33% 33%)

7.Tuul+Sapp+Lima
Kolme eri iseloomutüübi kombinatsioon. Üks paremaid variante. Määratakse pulsi alusel.

Vastavalt tüübile leiate toitumisele ja eluviisidele soovitusi rubriigist NÕUANDED.