Sub Menu contents

TERAAPIAD

Enne teraapiaid toimub küsitlus, mille käigus selgitame välja inimese põhiprobleemid ja -vajadused. Määrame tüübi (rLung – tuul, mKhrispa – sapp, Badkan – lima), kasutades selleks pulsi mõõtmist, vaatlust ja suunavaid küsimusi. See võimaldab meil valida sobivad õlid ja kõige tõhusamad teraapiad.

Soovi korral võib teha kogu kehale lõõgastavat ja sügavatoimelist Kunye massaaži. Selline mitmekülgne protseduur on hea taastumiseks pikaldastest tasakaalutustest, mõjudes samaaegselt ka profülaktilise ennetusena.

Kui on vajadus tegeleda kindla piirkonna ja probleemiga, siis keskendume selle lahendamisele. Kõige parema tulemuse saavutamiseks kombineerime teraapiaid omavahel.

Arvestama peab, et mida kauem on tasakaalutus meis olnud, seda kauem võtab aega ka selle lahendamine.

Kunye massaaž on väljakujunenud ning olnud tiibetlaste seas hinnatud välispidine teraapia pea 4000 aastat. Massaaž on mitmekülgse ja sügava toimega eriprotseduuride kogum, mis võib kesta kuni 2-3 tundi. Samas võib selle eri osi rakendada ka eraldiseisvalt.
Sõna Ku tähendab õli kehale kandmist. Naturaalseid õlisid, millesse on lisatud sobivad ravimtaimed, kasutatakse enamasti soojalt. Nye on tegelik lihaste, kõõluste, kanalite ja spetsiifiliste punktide massaaž. Kunye viimane komponent on Phyis (Chi), õlide nahalt eemaldamise protsess. Selline mitmekülgne ja sügavuti minev teraapia on väga tasakaalustava ning pikaajalise toimega, andes kehale ja meelele kerguse, mis võib kesta nädalaid. Samuti omab ta profülaktilist toimet ennetamaks haiguste teket. Kunye on väga tõhus ka emotsionaalsete ja vaimsete probleemide korral, mis väljenduvad kehas pingete, valu ja haigustena.
Peale eelnevalt nimetatud toimete aitab Kunye leevendada stressi, depressiooni, ärevust, unetust ja šokki, lihtsustab taastumist traumadest, haigustest ning sünnitusest, aitab vabaneda jääkainetest ja suurendab keha vitaalsust.

Dug Cho teraapiat kasutatakse koos Kunye massaažiga. Seda kasutatakse kolme energia tasakaalutuse ravimiseks: kuumad kompressid tuule ja lima probleemide ning külmad sapi probleemide korral. Kompressid valmistatakse erinevatest materjalidest nagu kivid, ravimtaimed, riisi või odra terad, sool, liiv või ahhaadi viilud. Kompressid asetatakse vastavale kehaosale vahetu leevenduse tekitamiseks. See on väga leebe teraapia.

Me Bum ehk kuputeraapia. Kuppe valmistatkse erinevatest materjalidest: vask, hõbe, bambus, kivi, klaas või savi. Vanasti kasutati Tiibetis peamiselt vasest kuppe vase omaduse tõttu imada ja välja tõmmata negatiivset energiat.
Kuputeraapia aitab: selja-, iseäranes ülaselja lihasvalu, kõrge vererõhu ning köha korral. Kasutatakse nii kuivi kui märgi kuppe.

Horme tegemiseks kasutatkse puuvillasest riidest padjakesi ravimtaimedega, mida kastetakse kuuma õli sisse ning seejärel mõjutatakse kehal teatud punkte. See on väga vana teraapia, mis arvatakse pärinevat Mongooliast. See teraapia rahustab ja lõdvestab, tuues magusa une. Näidustused: liigsed mõtted, operatsioonijärgne nõrkus, sünnituse järgselt, aitab jõuetuse, depressiooni, ärevuse, minestamise ja šoki korral.

Juk Chö - keppide teraapia on väga iidne ravimeetod, mida Tiibetis kasutasid ngakpad ehk mantratega ravijad. Seda teraapiat tehakse keha punktidel kerge koputusena, mis täidab nö. energia puudusest tekkinud tühimikud ja taastab energia loomuliku liikumise.

Do Nye massaaži tegemiseks kasutatakse looduslikke kive, mis pärinevad jõgedest, järvedest, merest või kuumavee allikatest. Samuti kasutatakse ka poolvääriskive (ahhaat, mäekristall, türkiis). Kivid on abivahendiks masseerimisel lihaste lõdvestamiseks, venitamiseks ja nö. pikendamiseks ning erinevate punktide töötlemisel. Vajadusel kividega ka soojendatakse või jahutatakse.
Teraapiate tegemisel kasutatkse ka teokarpe. Tähnilise kauriteo karbiga koputades tekib karbi sisse vaakum, tõmmates kehast välja kõik liigse. See teraapia on väga tõhus seljal, õlgadel ja lihaste piirkonnas üldiselt.
Pärlmutterkarpi peetakse kõige paremaks materjaliks neuralgiate ravis. Tiibeti meditsiinis kasutatakse neid kaela, randme ja selgroo ülaosa närvivalude raviks. Kasulik on sel juhul kanda pärlitest kaelakeesid ja käevõrusid. Pärlmutterkarbiga tehakse massaaži selja- ja istmikunärvi valude ning õla- ja kaelapiirkonna valu korral.

Me Tza on põletusteraapia moxa ja teiste vahenditega. Tiibeti vanades tekstides on moxa välispidiste teraapiate loetelus teisel kohal. Moxa kasutab ära kuumuse raviomadusi. Tehakse vastavalt vajadusele kas otse nahale või eemalt hõõguva ravimtaime koonusega. Tule energia läbib punkte ja annab raviefekti. Parandab vere- ja energiavarustust, ellimineerib energeetilisi blokke, leevendab valu ja patoloogiaid, mis on jõudnud mõjutada juba siseorganeid, parandab rasket või aeglast seedimist, rahustab vaimseid ja emotsionaalseid häireid, aitab liigesepõletiku korral ja vähendab külmatunnet.

bLa energia massaaž. bLa energia on kaitsev ja eluhoidev energia, mis lakkamatult voolab meie kehas päevast päeva ning ajast aega. See on energeetiline protseduur neile, kel on diagnoositud kaitseenergia kaotus, mida võivad põhjustada füüsilised ja vaimsed traumad ning läbielamised. Võib teha ka profülaktikaks ja seksuaalenergia suurendamiseks. Lähtutakse astroloogilisest kuukalendrist. Kasutatakse kujustamist, helisid, värve ning õhkõrna massaaži.
Toime: annab füüsilist jõudu, elujõudu ja stabiilsust, vaimuselgust, rahulolutunnet ja särava jume.

Nomaadi massaaži tegemisel kasutatakse õli ja odrajahu, millega hõõrutakse ja muditakse keha. Mõjub nahale koorivalt ja toniseerivalt ning verevarustust aktiveerivalt.

Tiibeti iluprotseduuride tegemisel masseeritakse ja silutakse nägu, kaela ja dekolteed sooja mandliõliga. Samuti masseeritakse peanahka ja mõjutatakse erinevaid energeetilisi punkte peas ja näol. Abivahendina kasutatakse poolvääriskive ja pärlmutterkarpe. Väga tõhus näonaha vereringele, kudesid toniseeeriv, lõõgastab ja rahustab meeled ning on noorendava toimega.