Sub Menu contents

RIINA JÄRVELA

Juba pikemat aega juurdlen enda sees miks haigused tekivad...? Miks inimesed käituvad nagu nad käituvad. Miks mõni inimene sureb noorelt, teine elab aga vitaalsena terve pika elu. Kuidas ära hoida haigusi ja elada harmoonias ning kooskõlas loodusega.

Sellised ja paljud teised taolised küsimused on viinud mind otsingute rajale. Esimene kokkupuude jaapanlanna Kazuko Kuratomi ja tema Shindo õpetusega, millele toetudes ravis ta terveks oma vähese elulootusega astmahaige tütre. Ja mida ta nüüd terves maailmas levitab. Õpin Sensei juures jätkuvalt minnes veel sügavuti raku tasandile ehk meie DNA-ni. Teine jaapanlasest meister Tadao Kawahara on meile toonud õpetuse keha erinevatest lihastüüpidest ja kuidas seeläbi ennast tervena ja tasakaalus hoida, lihtne harjutuste süsteem ja massaaž, mida õpetaja paar korda aastas Eestis tutvustamas käib, millest minagi osa olen saanud.

2008 aastal astusin M.I Massaazikooli, mille olen nüüdseks lõpetanud. Läbisin klassikalise-, spordi-, segment-, lümfi-, Tai-, Shiatsu- ja aroomi-ja meemassaaži koolituse. Olen kõiki neid massaažiliike aktiivselt praktiseerinud. Peale kooli lõpetamist olen lisaks õppinud tselluliidi- ning visteraalset massaaži, ning pehmet manuaalteraapiat Roman Goldrini käe all. Samal aastal liitusin ka Eesti Neijingi kooliga, kus õpin Hiina Traditsioonilist Meditsiini: filosoofiat, akupunktuuri.

Olen läbinud ka Reiki ja Kvantpuudutuse baasõppe, kumbagi süsteemi saab kasutada maassaaži ja muude teraapiate tõhustamiseks.

2008 aasta suvel külastas Eestit Tiibeti arst dr. Nida Chenagtsang, kes viis läbi Mantraravi koolituse, sealt sai alguse ka tõsisem huvi Tiibeti Meditsiini vastu. Loomuliku jätkuna siirdusin õppima Eesti Ngak-Mang Instituuti Tiibeti Kunye massaaži ja teraapiate kursusele. Minu õpetajaks oli Anu Rootalu, rahvusvaheliselt tunnustatud Tiibeti massaaži õpetaja. Hetkel jätkan õpinguid Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias dr Nida Chenagtsangi ja teiste õpetajate käe all. Baaskursused Tiibeti Meditsiini õppetsüklil algasid aastal 2013 dr Alexandr Arbuzovi juhendamisel. Samuti alustasin 2013 aasta sügisel õpinguid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õe erialal.

Tiibeti Traditsiooniline Meditsiin võlub mind oma looduslähedusega ja vaimse sügavusega. Üks ilusamaid ütlusi on: „Kõige auväärsem ravimeetod Tiibeti meditsiinis on kaastunne.“

Nagu Tiibeti rahva saatus on sarnane meie omaga, on ka kliima üsna ligilähedane, millest johtuvalt on ka tereaapiad kergesti sobituvad. Tiibeti teraapiaid ja Kunye massaaži praktiseerides tundub mulle, olles vahendajaks, et läbi inimese enese tahte terveneda, see terviklik meditsiinisüsteem tõesti toimib.